ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

ВІЛ-інфіковані можуть залишитися без ліків через жадібність фірми-посередника

Завтра активісти проведуть біля Кабміну "цвинтарну акцію"

ВІЛ-інфіковані можуть залишитися без ліків через жадібність фірми-посередника
Фото: http://network.org.ua

Завтра в Києві пацієнти з ВІЛ/СНІД проведуть акцію протесту "Кладовище замість ліків" навпроти Кабміну, щоб привернути увагу до того, що через три тижні в Україні закінчаться препарати для підтримки ВІЛ-інфікованих.

Про це повідомляє сайт Мережі людей, які живуть з ВІЛ.

Україна фінансує лікування 20 тисяч ВІЛ-позитивних громадян, але препарати, які входять у схему їхнього лікування, закінчуються. Фірма-посередник "Вектор-Фарма", яка наприкінці 2014 року одержала від МОЗ тендер на 52,6 млн грн на закупівлю препарату для ВІЛ-інфікованих, досі не виконала своїх зобов'язань.

Згідно з умовами договору, "Вектор-Фармі" на постачання ліків надали аж півроку - до 20 червня 2015 року. За словами активістів ВІЛ-організації, такий тривалий термін створив проблему: фірма-прокладка почекала кілька місяців, поки помінявся курс долара, і зажадала від МОЗ переглянути суму договору.

Сайт МОЗ повідомляє, що "через коливання курсу валют постачальник повідомив про свою нездатність належно виконати договірні зобов'язання, про збільшення ціни договору з 52 648 806 грн до 62 857 995 грн і з відповідним позовом звернувся до Господарського суду м. Києва. Водночас, згідно з умовами договору, перерахунок ціни товару був можливим тільки в день здійснення оплати".

У повідомленні на сайті МОЗ кажуть, що ліків ВІЛ-інфікованим вистачить не на три тижні, а до кінця червня.

МОЗ стверджує, що для вирішення проблеми перерозподілило залишки ліків між регіонами і підбирає аналогічні схеми лікування для пацієнтів.

Нагадаємо, "Вектор-фарма" є однією з головних в "пилянні" тендерних грошей. У 2014 році вона виграла тендерів на 226 млн грн. На ринку вважають, що фірма належить колишньому раднику Раїси Богатирьової Дмитру Подтуркіну, про це також заявляв екс-голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. Подтуркін заперечує, що "Вектор-фарма" належить йому. Він є директором консалтингової компанії MCG і співвласником сайту "Петро і Мазепа".

Це не перший випадок зриву компанією термінів постачання ліків. Напередодні "Вектор-фарма" програла касацію на штраф у зв'язку з несвоєчасним постачанням товару МОЗ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter