ГоловнаСуспільствоВійна

Самотні матері в Луганську погрожували зупинити гумконвой РФ, - ОБСЄ

Лише двом з десяти протестувальниць дісталося по тисячі термінової допомоги

В окупованому бойовиками Луганську відбулася акція протесту одиноких матерів з Краснодона.

Про це йдеться у щоденній доповіді Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні за 20 травня, опублікованій у четвер.

"Жінки, всі одинокі матері з Краснодона, сказали, що приїхали в Луганськ зустрітися з "владою", оскільки вони не отримали соціальної та фінансової допомоги. Вони стверджували, що така сама ситуація спіткала не тільки близько 2000 жінок, а й орієнтовно 5000-6000 осіб, включаючи дітей", - йдеться в доповіді.

В ОБСЄ зазначають, що в "структурах ЛНР" жінкам сказали відкрити банківські рахунки в російських рублях, проте через низьку здатність офісів двох відповідних банків і велику кількість людей, які хочуть зараз отримати банківські послуги, вони не можуть цього зробити.

"Одна з самотніх жінок сказала, що вони не мають дійсних паспортів або інших документів, що заважає їм перетнути кордон з Російською Федерацією та отримати медичну допомогу для дітей, зокрема необхідну вакцинацію. У Краснодоні немає безплатного медичного лікування для дітей. Більше того, ціни на дитяче харчування в п'ять разів вищі, ніж раніше", - зазначають спостерігачі.

За інформацією СММ, жінки погрожували перекрити дорогу, щоб зупинити наступний гуманітарний конвой з Російської Федерації та вимагати відповідного розподілу допомоги.

В організації зазначили, що дві з десяти протестуючих отримали термінову соціальну виплату в розмірі 1000 гривень.

Нагадаємо, вранці у четвер 102 вантажні автомобілі чергового 27-го гуманітарного конвою перетнули російсько-український кордон.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter