ГоловнаСуспільствоВійна

Українські та російські офіцери заявили, що перемир'я зриває "третя сила", - ОБСЄ

У четвер спостерігачі фіксували бойові дії в Донецькому аеропорту та сусідніх місцевостях

Українські та російські офіцери заявили, що перемир'я зриває "третя сила", - ОБСЄ
Фото: EPA/UPG

Українські та російські офіцери на спостережному пункті Спільного центру контролю і координації в Донецьку заявили, що обидві сторони конфлікту на сході України провокує на порушення режиму припинення вогню невідома "третя сторона".

Про таку заяву військових, зроблену у четвер, 16 квітня, повідомляє Організація з безпеки і співробітництва в Європі, пише "Радіо Свобода".

Представники її Спеціальної моніторингової місії в Україні на тому спостережному пункті на залізничному вокзалі Донецька, який розташований відносно недалеко від села Піски і Донецького аеропорту, повідомляють про три спроби Спільного центру організувати місцеві перемир'я в той день - але кожен раз уже через кілька хвилин після узгодженого часу початку перемир'я знову починався вогонь з мінометів і кулеметів великого калібру.

Протягом усього дня в четвер спостерігачі на донецькому вокзалі фіксували бойові дії в Донецькому аеропорту та сусідніх місцевостях, зокрема, біля села Піски і міста Авдіївки, що підконтрольні владі України.

А біля села Широкине, що під Маріуполем, спостерігачі чули того дня вибухи поблизу сусіднього села Бердянського і в самому Широкиному було спокійно.

Крім того, поінформувала місія ОБСЄ, у четвер вони спостерігали в зоні конфлікту особисто або завдяки безпілотникам деякі озброєння, що мали бути відведені звідти, з обох сторін.

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини та Росії домовилися про чергове припинення вогню на Донбасі від 15 лютого, а також відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Однак домовленості повністю не виконуються, сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушеннях режиму припинення вогню.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter