ГоловнаСуспільствоЖиття

Залізничники вимагають розслідувати звільнення Бланком керівництва Південно-Західної залізниці

Співробітники ПЗЗ кажуть про незаконність прийнятих рішень

Залізничники вимагають розслідувати звільнення Бланком керівництва Південно-Західної залізниці
Максим Бланк
Фото: forbes.ua\Александр Козаченко

Співробітники ПЗЗ з різних регіонів України вимагають від Президента України, спікера Верховної Ради, а також керівників виконавчої та законодавчої влади: МВС, СБУ та Генеральної прокуратури України, - "розслідувати злочин, вчинений керівництвом "Укрзалізниці".

Відповідну заяву було передано під час мітингу в Києві, пишуть "Українські новини".

За повідомленнями прес-служби ПЗЗ, йдеться про накази про звільнення з 19.03.2015 р. керівного складу Південно-Західної залізниці, видані в. о. гендиректора "Укрзалізніці" М. І. Бланком.

"Ці накази є злочинними, такими, які прямо суперечать законам України і створюють реальну загрозу національній безпеці. Згідно зі ст. 4 Закону України "Про залізничний транспорт", призначення і звільнення керівників залізниці здійснюються рішеннями Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту. Одномоментне незаконне звільнення керівного складу призводить до зупинки діяльності ПЗЗ", - зазначають залізничники.

Також протестувальники повідомили про поширення недостовірної інформації щодо заяви заступника міністра інфраструктури України - керівника апарату Володимира Омеляна про призначення Віталія Таргонського виконуючим обов'язки першого заступника начальника Південно-Західної залізниці.

"Віталій Таргонський не писав заяви на призначення або покладання на нього обов'язків в. о. першого заступника начальника Південно-Західної залізниці. Ні з одним наказом з цього приводу станом на 20 березня 2015 року він не ознайомлений", - повідомляє прес-служба ПЗЗ.

Заяву з вимогами працівників Південно-Західної залізниці прийняв заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, який запевнив, що в Кабінет Міністрів і Мінінфраструктури буде підготовлено телеграми з приводу перевірки законності підписання Максимом Бланком наказів про звільнення всього керівного складу Південно-Західної залізниці.

Обіцяючи працювати в штатному режимі, залізничники нагадали, що незаконні накази керівництва "Укрзалізниці" трудовим колективом ПЗЗ не приймаються до виконання. Це право колективу залізної гарантоване статтею 60 Конституції України.

Як пишуть "Українські новини", в. о. гендиректора "Укрзалізниці" Максим Бланк, згідно з матеріалами журналістських розслідувань, неодноразово був звинувачений у корупційних діях. Так, після звільнення керівника УЗ Бориса Остапюка СБУ знайшло 7 млн грн. і 1 млн доларів у будинку Максима Бланка. Також минулого року Генпрокуратурою було заведено 4 кримінальні виробництва, за якими встановлено, що посадовими особами "Укрзалізниці" завдано збитків інтересам держави на суму 909 млн гривень у сфері державних закупівель. Максим Бланк був причетний до купівлі дизпалива за завищеними цінами і переказу бюджетних коштів на підприємства анексованого Криму.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter