ГоловнаСуспільствоВійна

В Україну в'їхав 16-й російський гумконвой (оновлено)

Зі 170 машин 41 перевозила паливо

В Україну в'їхав 16-й російський гумконвой (оновлено)
Фото: mchs.gov.ru

Сьогодні вранці через російські пункти пропуску "Донецьк" і "Матвіїв Курган" в Україну зайшов 16-й російський "гуманітарний конвой".

"Понад 170 автомобілів доправлять у Луганську та Донецьку області понад 1800 тонн гуманітарного вантажу: продукти харчування, медикаменти, предмети першої необхідності, підручники і книги для студентів ВНЗ і загальноосвітніх навчальних закладів, інші матеріальні засоби, необхідні для життєзабезпечення населення", - йдеться в повідомленні МНС РФ.

Як сказано у повідомленні Держприкордонслужби України, оформлення конвою здійснила російська сторона в односторонньому порядку.

"Оскільки переміщення "гумконвою" відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та національного законодавства та узгоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей, контроль українською міжвідомчою групою здійснювався шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій", - сказано в повідомленні.

При цьому значна частина зі 170 автомобілів конвою перевозила вантаж негуманітарного характеру, а саме: 41 автомобіль - паливно-мастильні матеріали, два - літературу невстановленого змісту.

Процедура оформлення вантажівок у пункті пропуску "Донецьк" висвітлювалася російськими телеканалами "НТВ", "Россия 24", "Лайфньюз".

Нагадаємо, усі 16 російських гумконвоїв заїжджали на територію України без її згоди, по суті, виконуючи роль елемента вторгнення.