ГоловнаСуспільствоВійна

Турчинов: миротворці муситимуть взяти ДНР і ЛНР в кільце

РНБО підтримала пропозицію Порошенка про введення миротворчого контингенту

Турчинов: миротворці муситимуть взяти ДНР і ЛНР в кільце
Фото: rnbo.gov.ua

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що миротворчий контингент, про введення якого буде просити Україна, муситиме стати не тільки на лінії зіткнення між військовими і бойовиками, а й на тій частині кордону з Росією, яка не контролюється Україною.

Про це він сказав на брифінгу в АП, розповідаючи про рішення, ухвалені на засіданні РНБО.

"Ухвалили рішення про звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейського союзу про розгортання на території України операції з підтримки миру і безпеки", - заявив він. Турчинов висловив сподівання, що Верховна Рада теж підтримає це звернення.

"Враховуючи постійні порушення Російською Федерацією, контрольованими РФ підрозділами і режиму припинення вогню, і відведення важкої артилерії - досвід у нас сумний з цього приводу, ми можемо прогнозувати, що те, що відбувається сьогодні, це може мати хронічний характер. І для того, щоб припинити ці провокації, щоб не давати РФ можливості спекулювати навколо цього, є пропозиція про введення миротворців. Які повинні будуть стояти як уздовж лінії зіткнення, так і вздовж неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону", - додав Турчинов.

На його думку, це стане реальним кроком мирного вирішення нинішнього конфлікту.

Нагадаємо, що Україна проситиме про введення поліцейської місії Євросоюзу як миротворців, заявив раніше сьогодні Президент Петро Порошенко.