ГоловнаСуспільствоВійна

Волонтери передали єдиному сторожовому кораблю в Азовському морі радіолокаційний радар

Устаткування коштувало 320 тисяч гривень

Сьогодні в Бердянському морському торговельному порту волонтери Благодійного фонду "Вернись живым" вручили капітанові сторожового корабля "Донбас" сучасний радар Furuno, загальною вартістю близько 320 000 грн.

За словами волонтерів, з проханням розглянути можливість оснащення судна сучасним радаром команда "Донбасу" звернулася до них у листопаді. Прохання стало особливо актуальним після загострення обстановки в Азовському морі, оскільки "Донбас" є єдиним сторожовим кораблем в акваторії (у складі Маріупольського загону морської охорони).

"Зараз контролювати акваторію Азовського моря не менш важливо, ніж кордон з Росією. Тому коли до нас звернувся флот, ми відразу зреагували на прохання і почали збирати гроші, адже зараз це судно одне з найважливіших в Азовському морі. Щиро дякуємо всім спонсорам за надану допомогу. Ми змушені допомагати державі в умовах далеко не ідеального життя. А щоб життя стало кращим, потрібно спочатку захистити нашу країну", - розповів координатор Благодійного фонду "Вернись живым" Віталій Дейнега.

"Встановлення радара Furuno дозволить істотно підвищити рівень виявлення цілей і навігаційної безпеки в нічний час. Адже останнім часом ми часто перебуваємо в морі і робимо огляд всіх підозрілих суден. Раніше з таким якісним і сучасним обладнанням ми не працювали. Спасибі кожному, хто нам допоміг і продовжує це робити", - розповів капітан 3-го рангу сторожового корабля "Донбас" Максим Бенедисюк.

Благодійний фонд "Вернись живым" планує також у найближчому майбутньому закупити морські тепловізори для охоронних катерів з можливістю виявлення маломірних цілей на відстані до 4 км.

Коротка довідка про радар Furuno

Радар, або РЛС (радіолокаційна станція) виявляє цілі на близьких і далеких відстанях, виводить зображення на екран, забезпечує безпечний режим навігації. Радар Furuno відповідає вимогам IMO (Міжнародної Морської Організації) до суден водотоннажністю до 10,000 GT.

РК-дисплей з діагоналлю 20" забезпечує ефективний діаметр зображення понад 250 мм. Користувач може вибирати колір фону зображення радара, показаного на SXGA-моніторі, що гарантує чудову видимість при будь-якій освітленості. Позначки, символи і текст подано на екрані різними кольорами.

Для поліпшення функції виявлення цілей використовуються сучасні технології обробки сигналів. Користувач може задати дві охоронні зони, розташовані на певній відстані. Переміщення інших суден оцінюються за допомогою спеціального програмного забезпечення і показів CPA/TCPA. При підключенні ретранслятора AIS на екрані радара серії Furuno FAR-2117 можуть відображатися судна, обладнані AIS.

Довідка про БФ "Вернись живым"

Ініціативна група волонтерів "Вернись живым" зібрала понад 22 млн гривень для забезпечення армії необхідною військовою оптикою: "Ми забезпечуємо військових технікою, яка рятує їм життя". На ці гроші вже закуплено та передано в зону АТО автотепловізори, тепловізори, рації, приціли, оснащені реанемобілі, матеріали для захисту БТР, далекоміри, дизель-генератори, окуляри нічного бачення, бронежилети, каски, біноклі нічного бачення, форму, інше устаткування та обладнання, їжу, воду тощо.

Наш сайт: http://www.savelife.in.ua/

Група "Вернись живым" у соцмережах

У facebook: https://www.facebook.com/backandalive/

Вконтакте:http://vk.com/backandalive

Прес-секретар проекту "Вернись живым", Ромах Тетяна, 099 222 95 70

Координатор проекту "Вернись живым", Дейнега Віталій, 050 444 43 36

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter