ГоловнаСуспільствоПодії

ГПУ об'єднала всі злочини проти Євромайдану в одне провадження

Справу кваліфікували за статтями "державна зрада" і "створення злочинної організації"

ГПУ об'єднала всі злочини проти Євромайдану в одне провадження
Фото: www.segodnya.ua

Генеральна прокуратура об'єднала в одне провадження всі злочини проти активістів Євромайдану і розслідує його за кваліфікацією "державна зрада", а також "створення злочинної організації".

Про це в ефірі "5 каналу" повідомив генеральний прокурор Віталій Ярема.

"Сьогодні, відповідно до консультацій, які ми проводимо і з адвокатами родичів Небесної сотні, і з провідними фахівцями у сфері юриспруденції, ми прийняли рішення об'єднати всі ці провадження в одне єдине. Дати йому кваліфікацію - "державна зрада", зокрема, і "замах на державний лад" - це 109 стаття, а також 255 стаття Кримінального кодексу - "створення злочинної організації" Віктором Януковичем", - сказав Ярема.

За його словами, в рамках розслідування провадження охоплюється період, починаючи з 2010 року, коли за участю Януковича було здійснено тиск на Конституційний Суд з метою зміни державного ладу і принципу формування коаліції.

Також розслідується незаконне переслідування політиків, що призвело до подій 20 лютого.

Ярема зазначив, що в рамках цього провадження розслідуються окремі злочинні епізоди.

Раніше голова СБУ Валентин Наливайченко пояснив, що складність розслідування злочинів, скоєних колишнім керівництвом країни, полягає в необхідності об'єднання всіх кримінальних проваджень в єдине.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter