ГоловнаСуспільствоЖиття

Росстат оприлюднив попередні дані перепису в Криму

Опитування мешканців окупованого півострова провели в жовтні

Росстат оприлюднив попередні дані перепису в Криму
Фото: EPA/UPG

Голова Російської служби статистики сьогодні оприлюднив попередні підсумки перепису населення в окупованому Криму. Про це повідомляє РИА "Новости".

За попередніми результатами, на півострові проживають понад 2,284 млн осіб, зокрема в Севастополі - 395 тисяч осіб.

Тільки шість міст подолали 100-тисячний бар'єр: Севастополь, Сімферополь (350 тис.), Керч (147 тис.), Ялта (133 тис.), Євпаторія (119 тис.) і Феодосія (101 тис.).

Перепис виявив також наявність "мертвих" сіл. При юридичному існуванні і наявності на картах в 11 селах Криму у Бахчисарайському, Джанкойському, Кіровському, Красногвардійському, Первомайському, Сакському і Совєтському районах переписувачі не знайшли жителів.

У графі "національність" багато хто вказав "кримчани". "У Євпаторії одна сім'я сказала, що вони - лісові ельфи, і їх не можна переписувати. Після довгих умовлянь дозволили вказати тільки стать і вік", - розповіла чиновниця Росстату Світлана Нікітіна.

За словами співробітників Росстату, перепис у Криму відбувся організовано і "доброзичливо". Відсоток тих, що відмовилися від участі, в процедурі невеликий - 0,6% (близько 15 тисяч чоловік), в основному це заможні громадяни або ті, що відмовилися з політичних міркувань.

Нагадаємо, в березні 2014 року російські військові захопили в Криму ряд державних органів, протягом двох тижнів організували так званий "референдум" і за його "результатами" оголосили про бажання кримчан приєднатися до Росії. Формально анексію Криму Росія завершила 21 березня, коли Рада Федерації одноголосно підтримала внесення українського півострова до складу РФ.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook