ГоловнаСуспільствоЖиття

Активісти звинувачують "Київміськбуд" у купівлі акваріума за 200 тис. грн

Представники Самооборони впізнали в охороні "Київміськбуду" "тітушок", які 18 лютого були в Маріїнському парку

Близько 40 громадських активістів у супроводі журналістів сьогодні навідалися до ПАТ ХК "Київміськбуд" з метою проконтролювати використання коштів компанії, 80% акцій якої належить територіальній громаді Києва. Про це повідомляє кореспондент LB.ua з місця подій.

Фото: LB.ua

В акції брали участь представники руху "Автомайдан Київ", організацій "Люстраційний комітет Майдану", "Коло народної довіри" та Самооборони Майдану.

"Люди, яким ми довіряємо, надали документи з інформацією про те, що 27 березня 2014 року "Київміськбуд" чомусь вирішив придбати акваріум з усією "начинкою" за 200 тис грн. Враховуючи ціни окремих товарів у прейскуранті, стало цікаво, чому в складний період, коли така божевільна економія в країні, не платяться гроші навіть тим співробітникам "Київміськбуду", які роблять ремонт у КМДА - купуються такі предмети розкоші. Це виглядає як корупційна схема", - пояснила мету візиту представник "Люстраційного комітету Майдану" Наталія Дідик.

Активісти пред'явили представникам керівництва компанії копію договору купівлі-продажу акваріума і, як представники територіальної громади Києва, зажадали показати покупку.

"Ніяких акваріумів на балансі ХК "Київміськбуд" не зазначено. Президент компанії зараз у відпустці", - заявив віце-президент "Київміськбуду" Едуард Шевчук. Разом з тим він та його колеги звинуватили активістів у спробах рейдерського захоплення будівлі та зриву зборів акціонерів компанії, призначених на середу, 30 квітня.

Едуард Шевчук
Фото: LB.ua
Едуард Шевчук

Після переговорів з керівництвом компанії кількох журналістів та активістів пропустили у приміщення для огляду кабінетів керівництва.

"Всередині є багато акваріумів, але того акваріума, про який йде мова в договорі, ми не виявили. Також немає на місці віце-президента Новохацької С.С. - саме вона підписала договір, яким ми володіємо. Її кабінет замкнений, як і кілька інших кабінетів. Окрім того, за той час, поки ми тут знаходилися, акваріум можна було встигнути прибрати", - повідомив активіст Автомайдану Дмитро Короп, який брав участь в огляді кабінетів.

Раніше МВС повідомляло, що посадові особи компанії "Київміськбуд" звинувачуються у привласненні майна на суму понад 1 млрд грн.

Під час акції вхід у будівлю охороняли кілька десятків хлопців спортивної статури в куртках захисного забарвлення, які не мали при собі посвідчень охорони. Присутні на акції представники 42-ї сотні самооборони "Львівська брама" впізнали у двох охоронцях "Київміськбуду" "тітушок", які 18 лютого були в Маріїнському парку.

Нелли Вернер Нелли Вернер , журналист
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter