ГоловнаСуспільствоЖиття

Президент обіцяє амністувати затриманих за нетяжкі злочини

Президент України Віктор Янукович обіцяє застосувати амністію до всіх протестувальників, які були затримані за нетяжкі злочини.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками церков і релігійних організацій.

"Ми вчора домовилися, що після ухвалення в парламенті законів про амністію для тих людей, які зараз затримані в процесі цих акцій, в тому числі радикалів, які не скоювали тяжкі злочини. Вони будуть всі відпрацьовані в новому законі про амністію. Вони всі будуть амністовані", - зазначив Ппрезидент.

При цьому, за його словами, серед радикально налаштованих протестувальників у Києві є чимало людей, які ухиляються від кримінальної відповідальності за раніше скоєні злочини.

За даними президента, деякі з них були затримані.

Разом з тим, прокуратура Києва заявляє про необхідність в судовому порядку звільнити від кримінальної відповідальності 18 громадян у рамках закону про амністію всіх підозрюваних, обвинувачених та засуджених за правопорушення, пов'язані з масовими акціями протесту, що відбувалися з 21 листопада по 26 грудня 2013 року.

Раніше суди відмовлялися застосовувати до затриманих закон про амністію, розроблений опозицією та ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2013 року.

22 січня розроблений Партією регіонів і ухвалений Радою закон про звільнення від кримінальної відповідальності всіх підозрюваних, обвинувачених та засуджених за правопорушення в період з 21 листопада по 26 грудня 2013 року щодо подій, пов'язаних з масовими акціями протесту, набув чинності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter