ГоловнаСуспільствоЖиття

Рада дозволила селянам оформляти спадщину в сільрадах

Депутати внесли зміни до Закону "Про нотаріат".

Рада дозволила селянам оформляти спадщину в сільрадах

Верховна Рада дозволила сільським радам оформляти спадщину для сільських жителів.

За ухвалення відповідного законопроекту №11047 в цілому проголосували 288 депутатів за мінімально необхідних 226.

Рада внесла зміни до Цивільного кодексу і Закону "Про нотаріат".

Рада встановила, що прийняття заяв про вступ у права спадкоємця, оформлення свідоцтва про право на спадщину та внесення до нього змін, охорону спадкового майна, призначення виконавця можуть здійснювати, крім нотаріуса, і сільради.

За рішенням парламенту, сільради, як і нотаріуси, зобов'язуються після отримання повідомлення про відкриття спадщини повідомити інших спадкоємців, у тому числі шляхом публічного оголошення або повідомлення у пресі.

Рада встановила, що при оформленні свідоцтва сільради повинні перевіряти факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для отримання спадщини.

Крім того, спадкоємці, які пропустили термін прийняття спадщини, за згодою сторін можуть отримати свідоцтво про спадщину в сільраді.

При цьому, в законі про нотаріат Рада визначила, що право на спадщину земельного паю після смерті фізичних осіб, які проживали в селі, може бути видано посадовою особою органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги на підставі трудової книжки члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства, право на спадщину земельної ділянки - на підставі правовстановлювальних документів, державного акта або рішення органу місцевого самоврядування.

Крім того, свідоцтво про право на спадщину нерухомого майна, що підлягає реєстрації, може бути видано посадовою особою органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги на підставі правовстановлювальних документів та довідки відповідного органу місцевого самоврядування із зазначенням у ній характеристик будівлі, на яке видається свідоцтво.

У березні 2011 року Кабінет Міністрів скасував декларування спадщини.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter