ГоловнаСуспільствоОсвіта

Стипендії для обдарованих студентів після "підвищення" скоротилися вдвічі

Міносвіти розробило новий проект заохочення для переможців інтелектуальних конкурсів.

Стипендії для обдарованих студентів після "підвищення" скоротилися вдвічі

Міносвіти розробило проект постанови про значне збільшення розмірів стипендій переможцям і учасникам інтелектуальних змагань серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Однак суми стипендії залишаться значно нижчими від торішніх, які скасував Кабмін Миколи Азарова, пише ZN.ua. Переможцям міжнародних олімпіад Міносвіти замість торішніх 2 300 грн спочатку пообіцяло 700 грн, а після "підвищення" - 1200 грн.

"Збільшення стипендії з 1 жовтня 2012 р. стосуватиметься значної кількості... Зокрема, розмір стипендії Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів становить: для учасників - 1 100 грн на місяць (зараз - 600 грн), для призерів - 1 200 грн на місяць (зараз - 700 грн)", - йдеться в заяві Міносвіти.

Згідно зі скасованими постановами, для переможців міжнародних олімпіад стипендію визначали, помноживши суму академічної (730 гривень) на коефіцієнт 4,375, а для учасників - на 2,5. У результаті виходило 3 194 грн і 1 825 грн відповідно замість 1 200 і 1 100 грн.

Навіть якщо порівняти ідеї нового проекту Міносвіти з торішніми президентськими стипендіями, академічна стипендія, помножена на коефіцієнти, становила в підсумку 2 300 грн для переможців і 1 325 грн для учасників міжнародних олімпіад.

Раніше повідомляли про те, що з метою заохочення найбільш обдарованих студентів та аспірантів і для створення сприятливіших умов для здобуття молоддю вищої освіти урядом призначено академічну стипендію Кабінету Міністрів України студентам вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації на II семестр 2011/2012 навчального року та аспірантам на 2012/2013 навчальний рік.

Зазначимо також, що заступник секретаря РНБО Нестор Шуфрич заявив, що українська влада не тільки не зменшила стипендії студентам, а й підвищила виплати на 2-3 гривні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter