ГоловнаСуспільствоЖиття

На Закарпатті педагогам запропонували виконати гімн Угорщини, - "Свобода"

У партії заявляють про порушення закону.

На Закарпатті в місті Берегово на педагогічній конференції 30 серпня замість гімну України звучав угорський гімн.

Про це повідомляють в прес-службі ВО "Свобода".

Згідно з інформацією, "на міській і районній конференціях педагогів Берегівщини звучав офіційний гімн Угорщини, що є протиправною дією. Українські вчителі змушені були стояти і віддавати честь гімну іншої держави".

Також у прес-службі повідомили, що директор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II Ілдіко Орос надав українській мові в інституті статус "іноземної".

"Останні події в педагогічному середовищі пояснюються недавнім ухваленням антиукраїнського Закону "Про засади мовної політики в Україні". До такої буйної фантазії щодо статусу української мови в окремо взятому районі Закарпаття призвів саме ганебний "мовний" закон. Це постійно призводить до приниження україномовних педагогів-носіїв державної мови", - зазначено в повідомленні ВО "Свобода".

У прес-службі наголосили, що "офіційні державні структури, відповідальні за освітню галузь, ніяк не реагують на порушення закону про освіту в Україні, а тільки на побутовому рівні "обурюються" такою ситуацією".

Нагадаємо, голова Закарпатської обласної ради, представник Партії регіонів Володимир Закурений заявив, що облрада не може надати угорській мові статус регіональної.

Джерело: Интерфакс
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook