ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Янукович підписав закон про екстрену медичну допомогу

Закон набере чинності з 1 січня 2013 року.

Янукович підписав закон про екстрену медичну допомогу
Фото: Виталий Мирошниченко

Президент Віктор Янукович поставив свій підпис під законом "Про екстрену медичну допомогу".

Про це повідомила прес-служба Глави держави.

Законом визначено, що бригада екстреної медичної допомоги - це забезпечена спеціалізованим санітарним транспортом мобільна структурно-функціональна одиниця, яка в цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події або під час перевезення людини в невідкладному стані в заклад охорони здоров'я. Виклик її здійснюється за номером 103 або 112.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є юридичною особою, має самостійний баланс, відповідні рахунки в органах казначейства і банках, печатку та бланк зі своїм найменуванням. Центр забезпечує, зокрема, прийом дзвінків екстреної медичної допомоги; формування, обробку та передачу інформації про виклики екстреної медичної допомоги; координацію дій бригад екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров'я з надання екстреної медичної допомоги.

Законом передбачено, що відділення екстреної медичної допомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому в цілодобовому режимі забезпечується надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної медичної допомоги або іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги або іншої невідкладної медичної допомоги особисто.

У законі зазначається, що медичні працівники системи екстреної медичної допомоги мають право на підвищені посадові оклади, надбавки за особливий характер роботи, за особливі умови роботи, доплати за науковий ступінь, за почесні звання, а також за вислугу років, залежно від стажу роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, інші надбавки і доплати, премії та винагороди, розмір і порядок встановлення яких визначається Кабінетом міністрів України.

Також вони мають право на матеріальну допомогу для оздоровлення під час щорічної відпустки у розмірі одного посадового окладу та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу, що встановлюються у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України; безкоштовне користування житлом з опаленням і освітленням.

Відповідно до закону, особами, які зобов'язані надавати першу долікарську допомогу людині у невідкладному стані, є: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, водії автомобільних транспортних засобів, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми професійними чи службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання такої допомоги.

Законом також передбачається, що в разі загрози життю людини, яка знаходиться в невідкладному стані, медичні працівники та інші громадяни мають право використовувати будь-який наявний транспортний засіб для проїзду до місця перебування такої людини з метою надання їй невідкладної медичної допомоги або перевезення її у найближчий заклад охорони здоров'я , в якому цій людині може бути надана відповідна медична допомога.

Закон повинен набути чинності з 1 січня 2013 року..

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон 5 липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter