ГоловнаСуспільствоОсвіта

З початку вступної кампанії абітурієнти подали понад 1 млн заяв

Найбільш популярний навчальний заклад - КНУ імені Тараса Шевченка.

З початку вступної кампанії абітурієнти подали понад 1 млн заяв

Станом на 7.00 16 липня абітурієнти вже подали до вищих навчальних закладів більше ніж 1 мільйон заяв, кожну восьму заяву подано в електронному вигляді.

Про це повідомили у Відділі взаємодії зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Заступник директора департаменту вищої освіти Міносвіти Микола Фоменко зауважив, що в приймальних комісіях немає черг абітурієнтів.

"Відповідно до статистичних даних, за два тижні вступної кампанії вступники подали 1 млн 061 тис. 343 заяви для участі в конкурсному відборі на вступ до вищих навчальних закладів України. Це рекордний показник.

Водночас вищі навчальні заклади були готові до такої роботи з вступниками. У приймальних комісіях черг немає, оскільки вузами створено необхідні умови для роботи технічних секретарів приймальних комісій та подання заяв абітурієнтами. При багатьох вузах працюють студентські волонтерські загони та організовано чергування представників кафедр для проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо майбутнього професійного спрямування вступників", - сказав Фоменко.

Він додав, що в цілому у вступній кампанії вже взяли участь 370 тис. 103 особи, з них системою електронним поданням скористалися 46 тис. 532 абітурієнта. В електронному вигляді надіслано 134 тис. 947 заяв.

Найбільш активними є абітурієнти таких областей: Донецька - 87 тис. 918 заяв; Дніпропетровська - 82 тис. 330; Київ - 69 тис. 732; Львівська область - 63 тис. 218; Харківська - 46 тис. 450; Київська - 45 тис. 118 ; Одеська - 45 тис. 117; Луганська - 41 тис. 760; Житомирська - 37 тис. 556; Волинська - 36 тис. 688.

"За вихідні дещо змінилася п'ятірка лідерів серед вищих навчальних закладів за кількістю отриманих заяв. Тепер найбільша кількість осіб висловили бажання навчатися в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", Національному авіаційному університеті, Національному університеті "Львівська політехніка" і Донецькому національному університеті. Усі навчальні заклади працюють з Єдиною державною електронною базою з питань освіти", - підкреслив Микола Фоменко.

Нагадаємо, вступна кампанія в Україні розпочалася 2 липня і триватиме до 31 липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter