ГоловнаСуспільство

Біля Українського дому продовжують голодування 11 людей

Українська діаспора по всьому світу організувала акції протесту.

Голодування на захист української мови біля Українського дому продовжують 11 осіб.

Відповідно до списку на території акції протесту, чотири людини припинили голодування.

Ганна Ющенко (Вишгород) і Катерина Аврамчук (Київ) припинили голодування 12 липня, а Ольга Довганюк (Івано-Франківськ) і Петро Шкутяк (Івано-Франківськ) припинили голодування 14 і 15 липня відповідно. Рішення про припинення голодування було ухвалено після того, як усіх чотирьох госпіталізували у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. Усі вони розпочали голодування 7 липня.

Із тих, хто також почав голодування 7 липня, залишився тільки Олександр Капінос (Кременець).

Решта голодуючих приєднувалися до протесту 8, 10, 12 і 13 липня.

Найстарший учасник акції протесту - Віталій Надточій, йому 74 роки, він житель Київської області.

Акції на захист української мови проходять уже по всьому світу. Зокрема, 14 липня в столиці Аргентини Буенос-Айресі відбулася акція української діаспори. Крім того, діаспора вже пікетувала посольства України в Нью-Йорку, Франкфурті, Празі, Лондоні, Гамбурзі, Парижі, Вільнюсі, Чикаго і Торонто.

Мітинги на захист української мови почалися 3 липня, після ухвалення Закону "Про засади державної мовної політики". Політична частина акції закінчилася вже 6 липня, утім, громадські активісти продовжили акцію протесту.

Нагадаємо, про безстрокове голодування біля Українського дому було оголошено 3 липня 2012 року - в день ухвалення Закону "Про засади державної мовної політики".

Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter