ГоловнаСуспільствоЖиття

ООН: в Україні спостерігають зниження бідності

Експерти вважають, економічна криза дається взнаки ще більшості громадян.

ООН: в Україні спостерігають зниження бідності
Фото: Макс Левин

В Україні спостерігають прогрес на шляху досягнення Цілей розвитку тисячоліття, які ставить ООН, про що свідчить зменшення бідності в абсолютному вимірі.

Про це йдеться в прес-релізі відділення ООН в Україні.

"Зокрема, рівень абсолютної бідності (за межею прожиткового мінімуму) зменшився з 18,5% за 9 місяців 2010 року до 15,2% за 9 місяців 2011 року. Це означає, що майже 1,5 мільйона осіб подолали стан бідності, і вартість їхнього середньодушового споживання перевищила розмір прожиткового мінімуму. Протягом 2010-2011 років рівень абсолютної бідності скоротився удвічі і становить 1,4%", - йдеться в заяві ООН.

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Національної академії наук (НАН) України, якими користується ООН, зниження відносної бідності відбувається за рахунок поліпшення ситуації серед сімей з дітьми - цей показник зменшився до 31,7% - і серед працюючих - до 19,8%. Переважно поліпшення відчули багатодітні домогосподарства, де рівень бідності знизився за 9 місяців 2011 року порівняно з відповідним періодом попереднього року на 3,1%.

Разом із тим наголошено, що "тенденції подолання монетарної бідності спостерігають на тлі зростання рівня бідності за критеріями споживання". Це свідчить про те, що більшість громадян країни ще відчувають економічну кризу, а їхні споживчі можливості звужуються, як і раніше.

Наприклад, зросла частка населення, раціон харчування котрої має енергетичну цінність менш ніж 2100 кілокалорій на добу (з 13,7% до 14,4%). Ще одним негативним свідченням погіршення споживчих можливостей населення є зростання рівня бідності за структурним критерієм, тобто зростання питомої ваги населення, яке витрачає на харчування понад 60% свого бюджету (за останній рік цей показник зріс із 42,8% до 44,1%).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter