ГоловнаСуспільствоОсвіта

У Табачника придумали, як їздити за кордон коштом держави

Кожен міністерський турист витратить щонайменше тисячу євро.

У Табачника придумали, як їздити за кордон коштом держави
Фото: novostey.com

У Міністерстві освіти нова практика: чиновники їздитимуть на міжнародні олімпіади у складі українських делегацій.

Цього року українські школярі беруть участь у міжнародних олімпіадах з математики (Мар дель Плата, Аргентина), фізики (Таллінн, Естонія), біології (Сингапур) і хімії (Вашингтон, США).

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №707 від 15.06.2012 р., до складу делегацій від нашої країни, крім керівників команд і школярів, увійшли чиновники міністерства, які за посадою не мають жодного стосунку до міжнародних змагань: директор юридичного департаменту міністерства Кравченко О.А. (математика), головний спеціаліст департаменту наукової діяльності та ліцензування Буштрук А.Г. (фізика), заступник директора департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами міністерства Царенко А.В. (біологія), заступник директора департаменту наукової діяльності та рецензування Хименко О.А. (хімія).

Офіційно ці чиновники входять до складу команд як спостерігачі. Але насправді виконувати свою роботу не зможуть. Як відомо, спостерігачі на міжнародних олімпіадах беруть участь у перевірці робіт учасників своєї країни і оцінюють, наскільки точно відповідають виставлені журі оцінки реальному рівню кожної роботи. Від того, наскільки професійно відстоює спостерігач досягнення своїх підопічних, залежать результати участі команди в олімпіаді. Зазвичай таку роботу доручають фахівцям, які не тільки знають предмет, а й беруть участь у підготовці команди, добре знають дітей і їхні можливості.

Участь спостерігача в олімпіаді коштує недешево. І не кожна країна погоджується на такі додаткові витрати. Окрім квитків на дорогу, харчування та проживання, треба заплатити оргвнесок за кожного спостерігача. Розмір оргвнеску становить від тисячі євро.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter