ГоловнаСуспільствоЖиття

2012 року якість води в українських водоймищах покращилася, - СЕС

56,6% пляжів готові до літнього сезону.

2012 року якість води в українських водоймищах покращилася, - СЕС
Фото: veseliymakler.ru

Якість води в морях і водоймищах України поточного року вища, ніж минулого.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів глава Державної санітарно-епідеміологічної служби України - головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко.

"В цілому у державі за станом результатів лабораторних досліджень у всіх названих регіонах, в тому числі в Криму, якість води значно краща, ніж минулого року", - сказав А. Пономаренко.

Перевіряючі структури іноді закривали очі на деякі недоліки в підготовці пляжів. Панувала думка, що не відкрити пляж тільки тому, що є претензії до якості питної води на пляжі, неприпустимо. Але я вважаю, що неприпустимо саме відкривати непідготовлений пляж— Олександр Попов, глава КМДА

Він зазначив, що в поточному сезоні планують роботу 1128 пляжів і рекреаційних зон у Криму, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, в Севастополі та Києві.

Станом на 19 червня працюють 639 пляжів або 56,6%, з них 607 пляжів на морському та 32 на річковому узбережжі.

У Києві з 11 заявлених працюють тільки 6 пляжів з офіційно затвердженими санітарними паспортами.

А. Пономаренко зазначив, що, враховуючи погодні умови, працюють і кілька інших пляжів без дозвільних документів.

Він підкреслив, що ані в Дніпрі, ані в озерах на території Києва під час лабораторних досліджень не було виявлено відхилень з патогенної групи інфекцій. Тому якість води у водоймах не викликає побоювань, навіть враховуючи той факт, що деякі пляжі не мають дозвільної документації. "Стан води на сьогодні в місті Києві задовільний", - запевнив А. Пономаренко.

Як повідомляли раніше, більшість українських пляжів не готові прийняти відпочиваючих.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter