ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

В Україні запрацював єдиний номер виклику екстреної допомоги - "112"

10 квітня в Україні набуває чинності закон про систему екстреної допомоги населенню за телефонним номером 112. Замість кількох номерів виклику служб екстреної допомоги: 101, 102, 103 і 104 - уведено єдиний телефонний номер 112.

Відповідний документ опублікувало видання "Голос України".

Згідно із законом, зазначену систему створюють, щоб відповідні профільні підрозділи

забезпечили невідкладні заходи із запобігання або ліквідації екстрених ситуацій.

Закон передбачає створити у складі територіальних органів спеціальний уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань цивільного захисту населення, центри екстреної допомоги за номером "112", оперативно-диспетчерські служби, підрозділи екстреної допомоги, які працюватимуть, використовуючи телекомунікаційні мережі, програмні, технічні й інші засоби.

Центри "112", зокрема, прийматимуть і оброблятимуть екстрені виклики; визначатимуть, які підрозділи залучати для надання екстреної допомоги населенню; повідомлятимуть про екстрені виклики оперативно-диспетчерські служби; забезпечуватимуть взаємодію підрозділів екстреної допомоги населенню під час роботи; вестимуть облік і статистичну звітність; зберігатимуть інформацію про екстрені виклики.

Тим часом оперативно-диспетчерські служби органів державної влади та місцевого самоврядування прийматимуть екстрені виклики й інформацію про них від центрів "112"; формуватимуть і оперативно передаватимуть цю інформацію підрозділам екстреної допомоги; координуватимуть дії цих підрозділів; цілодобово чергуватимуть.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон 5 квітня 2012 р. 13 березня парламент прийняв закон про створення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

У середині березня 2012 року міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога прогнозував запровадження по всій території країни системи "112" до 2014-го, але зазначив, що в усіх містах, що приймають Євро-2012, її запровадять уже до початку чемпіонату. За словами міністра, остаточний кошторис запровадження цієї системи - 650 млн грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram