ГоловнаПолітика

Порошенко назвав якорем закріплення у Конституції курсу на членство у ЄС і НАТО

Експрезидент закликав пишатися демократичними цінностями України.

Порошенко назвав якорем закріплення у Конституції курсу на членство у ЄС і НАТО
Фото: eurosolidarity.org

Закріплення у Конституції України курсу на європейську і євроатлантичну інтеграцію стало запобіжником від геополітичного розвороту нашої України. Влада зобов'язана забезпечити цей стратегічний курс, а проєвропейська частина суспільства повинна контролювати, щоб ці положення Конституції не стали омертвілими. Про це написав експрезидент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook з нагоди Дня Конституції.

"Основний закон прямим текстом зобов'язує владу забезпечити членство України в Європейському Союзі і НАТО.

Не всі тоді розуміли необхідність фіксації у Конституції стратегічного курсу України. Життя показало, що наявність такого якоря дуже важлива, особливо, коли до влади прийшли люди, чия картина світу описується словосполученням "какая разница?".

Саме цей якір застрахував нас від зміни курсу простим рішенням монобільшості і ОТЗЖ", - зазначив Порошенко.

На його думку, завдання проєвропейської частини українського суспільства - не допустити омертвіння відповідних статей Конституції, виконувати їх і забезпечити реальний рух України до Євросоюзу та НАТО.

Членство України у цих двох союзах, вважає Порошенко, дає надійні гарантії безпеки, добробуту, миру та державної незалежності України.

«Україна - європейська країна з давніми демократичними традиціями. Маємо пишатися тим, що одна з перших Конституцій у світі - це Договори і Винесення Прав і вольностей Війська Запорізького, які Пилип Орлик підписав 310 років тому.

Можливо, прийшов час перенести День Конституції на 5 квітня? Наші сусіди поляки святкують свій День конституції 3 травня - на честь конституції Речі Посполитої, прийнятої 1791 року.

У нас не менше підстав пишатися глибиною і давністю наших демократичних традицій. І ми вимагаємо від влади неухильно дотримуватися Основного закону, особливо у частині прав і свобод, руху України в ЄС і НАТО", - резюмував Порошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram