ГоловнаПолітика

Зеленський створив робочу групу для аналізу медреформи

Список "видатних лікарів" додається.

Зеленський створив робочу групу для аналізу медреформи
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський створив тимчасову робочу групу з питань реформування системи охорони здоров'я і затвердив її склад.

Відповідний Указ президента №55/2020 від 21 лютого оприлюднено на сайті глави держави.

"Робоча група повинна до 1 березня 2020 року проаналізувати перебіг реформування системи охорони здоров'я України. Зокрема, реалізацію державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної допомоги та готовності закладів охорони здоров'я до реалізації цих самих гарантій для інших видів медичної допомоги", - йдеться в документі.

За результатами цього аналізу робоча група повинна внести пропозиції щодо подальшого реформування вітчизняної медицини: фінансування, вдосконалення системи підготовки та безперервного професійного розвитку лікарів, інших медичних працівників, підвищення рівня їхньої заробітної плати, наукового супроводу системи охорони здоров'я.

Очолив робочу групу з 13 фахівців голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Аналізувати медреформу будуть, зокрема, директор Інституту серця Борис Тодуров, директор Інституту трансплантології Олександр Усенко, ексміністр охорони здоров'я України, кардіохірург Ілля Ємець, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.

19 лютого Зеленський оголосив про створення "колегії видатних лікарів", яка повинна буде проаналізувати медичну реформу.

Нагадаємо, медична реформа, що почалася в квітні 2018 року, поки що торкнулася тільки первинної медичної допомоги (терапевти, сімейні лікарі, педіатри).

З 2020 року системні зміни почнуться на рівні поліклінік і лікарень по всій країні. З 1 квітня, відповідно до закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медичних послуг повинна оплачувати Національна служба здоров'я України. Пацієнт зможе вільно обирати лікаря та заклад, отримувати послугу, за яку платитиме Нацслужба здоров'я.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram