ГоловнаПолітика

У Москві вирішили затопити нерентабельні шахти в ОРЛО

Йдеться про шахти "Вергелівську", "Міусинську" та "Новопавлівську".

У Москві вирішили затопити нерентабельні шахти в ОРЛО
Фото: donbass.ua

Окупаційна адміністрація окремих регіонів Луганської області запустила процедуру закриття трьох вугільних шахт, реалізуючи ухвалене в Москві рішення.

Про свої дії так званий "уряд" "ЛНР" звітує перед органами виконавчої влади держави-агресора.

Про це пише ZN.UA з посиланням на джерело в українських спецслужбах.

Йдеться про шахти "Вергелівську", "Міусинську" та "Новопавлівську". На нараді в Москві 16 січня ці шахти визнали нерентабельними, і було вирішено їх затопити.

Так званий "міністр палива, енергетики та вугільної промисловості" "ЛНР" Павло Мальгін написав листа директору російської Федеральної державної бюджетної установи з питань реорганізації та ліквідації нерентабельних шахт Андрію Моїсеєнкову. У документі так званий "міністр" звітує перед російським чиновником про терміни передавання шахт "в режимі підземних водовідливних комплексів" до складу "держпідприємства" "Вуглереструктуризація". Рішення про фінансування заходів, відповідно до листа, також ухвалюватиметься в Москві.

Незважаючи на те, що рішення про долю трьох шахт вже ухвалено росіянами, його має формально затвердити так званий "уряд" "ЛНР" на своєму засіданні.

Процес передавання затоплених шахт запланований на лютий-березень. Мальгін попросив у Моїсеєнкова виділити на ці потреби майже 55 млн російських рублів.

Дії російських окупантів на українському Донбасі провокують посилення екологічних проблем у регіоні.

Так, у квітні 2018 року на шахті "Юний комунар" було повністю припинено водовідведення. Об'єкт переведений з "сухої" в стан "мокрої" консервації без згоди МАГАТЕ і Держатомрегулювання України. Прокуратура Донецької області зареєструвала стосовно ватажків "ДНР" за їхній намір забруднити екосистему Азовського моря кримінальне провадження за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України.

У вересні 1979 року з метою зниження ймовірності раптових викидів метану на шахті був проведений підземний ядерний вибух, після чого вона була закрита та ізольована. На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром близько 30 метрів, заповнена радіоактивною водою.

Припинення водовідведення може призвести до надходження на поверхню штучних радіонуклідів, які можуть міститися в капсулі - стронцію-137, цезію-90 і плутонію-239, а потрапляння радіоактивної рідини в ґрунтові води - до забруднення екосистеми Азовського моря.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram