ГоловнаПолітика

Кримського активіста Приходька Росія включила у список екстремістів

Приходько залишається в СІЗО.

Кримського активіста Приходька Росія включила у список екстремістів
Олег Приходько
Фото: "Крым.Реалии"

Російська служба з фінансового моніторингу внесла кримчанина Олега Приходька у список осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму. Приходько фігурує в списку під номером 6663, повідомляє Крим.Реалії.

Керівник "Кримської правозахисної групи" Ольга Скрипник пояснює, що включення в перелік Росфінмоніторингу відбувається стосовно тих громадян, у яких вирок набув законної дії: це статті про визнання людини винною за терористичними і екстремістськими статтями Кримінального кодексу Росії.

"Таким чином порушується презумпція невинності, оскільки навіть в рамках російської правової системи вина людини не доведена, але її уже публічно на сайті Росфінмоніторингу вказано як екстреміста або терориста, а її права вже обмежені. А у випадку з Кримом, багатьох громадян України переслідують за екстремістськими і терористичними статтями КК Росії незаконно, з політичних мотивів", - розповіла Скрипник.

Дружина Приходька, Любов, розповіла, що йому заблокували картку, на яку виплачувалася пенсія.

Нагадаємо, Приходько був затриманий 9 жовтня 2019 року, після обшуку в його будинку в селищі Оріхове Сакського району. ФСБ Росії звинуватила кримчанина в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. 31 жовтня підконтрольний РФ Верховний суд Криму залишив Приходька в СІЗО щонайменше до 10 грудня.

8 червня 2016 року Олега Приходька вже затримувало ФСБ в анексованому Криму. Причиною затримання стали українські номерні знаки на автомобілі, не змінені на російські після 1 квітня 2016 року згідно з російським законодавством.

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ обшукували будинок Приходька в селі Оріхове. Тоді у нього вилучили українську символіку, прапори партії "Свобода", червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Портрет Бандери перевіряли на екстремізм.

Крім того, в червні 2019 року Приходька оштрафували на 2 тисячі рублів через український прапор в його дворі. Його визнали винним за статтею "пропаганда чи публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter