ГоловнаПолітика

Колишній співробітник МВС, який працював на ФСБ Росії, отримав 12 років ув'язнення

Суд визнав агента винним у скоєнні злочину за статтею "державна зрада".

Колишній співробітник МВС, який працював на ФСБ Росії, отримав 12 років ув'язнення

Крюківський районний суд Кременчука Полтавської області засудив агента Федеральної служби безпеки Росії, якого влітку 2019 року викрила контррозвідка Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі.

Про це інформує пресцентр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що колишній працівник органів МВС України був завербований у 2014 році на матеріальній основі в тимчасово анексованому Криму. В його вербуванні брали участь співробітники так званого УФСБ РФ у Республіці Крим і м. Севастополь Микола Путінцев і Кирил Сімагін, які є колишніми військовослужбовцями СБУ, що зрадили військову присягу і перейшли на бік ворога.

"У 2014-2019 рр. агент, який отримав від кураторів позивний "Диментий", за матеріальну винагороду збирав для ФСБ РФ інформацію про військові об'єкти, розвиток суспільно-політичної, соціально-економічної ситуації в Полтавському регіоні та Україні загалом. Зібрані розвіддані він передавав російській спецслужбі через відпрацьовані канали електронного зв'язку, а також під час відвідування тимчасово окупованого Криму та Росії. Контррозвідники СБУ затримали чоловіка в Кременчуці Полтавської області 18 липня цього року", - йдеться в повідомленні.

Суд визнав агента винним у скоєнні злочину за статтею "державна зрада".

"Під час судового засідання зрадник повністю визнав свою провину у вчиненні злочину проти основ національної безпеки України", - повідомили в СБУ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter