ГоловнаПолітика

Під Радою зібрався протест проти ринку землі, "Слуга народу" обговорить це питання на фракції

Більшість мажоритарників фракції виступає категорично проти скасування мораторію.

Під Радою зібрався протест проти ринку землі, "Слуга народу" обговорить це питання на фракції
Фото: Анна Стешенко

"Слуга народу" в середу, 13 листопада, на засіданні фракції обговорить закон про продаж землі. На цей момент більшість мажоритарників фракції виступає категорично проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

Про це LB.ua в парламенті повідомило джерело зі "Слуги народу".

"Учора на фракції в «Парковому» навіть не порушували питання землі. Все тому, що в самій фракції немає достатньої кількості голосів «за» закон. Проти виступають мажоритарники і частина списочників. Тому навіть у разі підтримки закону фракцією «Голос», ми не набрали б мінімальні 226 голосів для ухвалення закону", - розповів депутат.

За його словами, було досягнуто домовленості про засідання фракції з приводу питання землі в середу. "Поки що ми чекаємо на доопрацювання закону, але це не знімає ризику, що голосів «за» так і не буде в підсумку", - зазначив він.

Тим часом біля будівлі парламенту проходять акції противників і прихильників запуску ринку землі.

Фото: Анна Стешенко

Фото: Анна Стешенко

Всеукраїнська аграрна рада, представники політичних партій "Національний корпус", "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" і "Правий сектор" виступають проти прийняття законопроєктів №2178 і №2178-10, якими передбачається створення ринку сільгоспземель. Вони звезли до Ради сільськогосподарську техніку і тримають у руках плакати із закликом "не допустити продажу землі олігархам".

Паралельно з цією акцією зібралися прихильники скасування мораторію на продаж землі. Вони виступають за початок земельної реформи і за створення прозорого ринку сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що питання продажу землі сільськогосподарського призначення буде винесено на всеукраїнський референдум.

25 вересня уряд вніс до Ради законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Він передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження земель сільгосппризначення всіх форм власності.

Незабаром від нього відмовилися на користь законопроєкту №2178-10, де прописана заборона на продаж землі іноземцям до 2024 року за винятком для тих іноземних громадян, які більш ніж три роки працюють на землі і сплачують податки до українського бюджету.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter