ГоловнаПолітика

МВС системно докладатиме зусилля для забезпечення безпеки журналістів, - Геращенко

Арсен Аваков доручив Національній поліції оперативно реагувати на факти перешкоджання професійній діяльності журналістів, повідомив заступник міністра.

МВС системно докладатиме зусилля для забезпечення безпеки журналістів, - Геращенко
Фото: mvs.gov.ua

МВС системно докладатиме зусилля для забезпечення безпеки журналістів. Про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив сьогодні, 6 листопада, під час парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення".

"Політика Міністерства внутрішніх справ України полягає в тому, що влада демократичної і європейської країни, якою і є Україна, має системно вживати зусиль, щоб гарантувати безпеку журналістам і право громадян на інформацію", - заявив Антон Геращенко.

Заступник міністра внутрішніх справ також розповів, що 24 жовтня 2019 року відбулася зустріч міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з головою Національної спілки журналістів Сергієм Томіленком. 

"Під час зустрічі міністр дав доручення мені як його заступникові та голові Національної поліції України Ігорю Клименку координувати зусилля Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції для ефективного реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності. За дорученням міністра відтепер відповідальні за ефективність розслідувань злочинів проти журналістів будуть регулярно звітувати перед пресою про зусилля щодо захисту представників ЗМІ. Також Арсен Аваков доручив Національній поліції оперативно реагувати на факти перешкоджання професійній діяльності журналістів і пообіцяв забезпечити персональне реагування на резонансні напади на журналістів у регіонах", - зазначив Антон Геращенко.

Окремо він підкреслив, що вже найближчим часом на офіційному сайті МВС з’явиться розділ, де можна буде подивитися перелік зареєстрованих злочинів, учинених проти журналістів та перебіг їх розслідування.

"Звертаюся до всіх постраждалих журналістів та закликаю їх обов’язково звертатися до правоохоронних органів у випадку перешкоджання вашій законній професійній діяльності. Злочини проти безпеки журналістів не повинні залишатися безкарними і правоохоронна система має забезпечити належне розслідування таких справ", - додав заступник міністра.

Також повідомляють, що впродовж 9 місяців 2019 року слідчими Національної поліції зареєстровано 158 кримінальних злочинів. За результатами проведеного розслідування за вказаний період у суд направлено обвинувальні акти у 10 кримінальних провадженнях за 12 кримінальними злочинами. У 156 кримінальних правопорушеннях упродовж звітного періоду слідчими прийнято рішення про їх закриття. Рішення про закриття погоджено з органами прокуратури.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter