ГоловнаПолітика

Апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок члену Вищої ради правосуддя Гречківському

Справу про гігантський хабар закрито.

Апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок члену Вищої ради правосуддя Гречківському
Фото: Юридическая практика

Київський апеляційний суд залишив чинним рішення Шевченківського районного суду Києва, який визнав невинним члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського в незавершеному замаху на шахрайство і виправдав його.

"Київський апеляційний суд відхилив усі апеляційні скарги в справі Гречківського і залишив чинним виправдувальний вирок Шевченківського районного суду", - повідомила агентству "Українські новини" прессекретар Гречківського Дарія Глущенко.

Рішення було оголошено в понеділок і набуло чинності.

Апеляції розглядалися з квітня.

Гречківського і арбітражного керуючого Міністерства юстиції Олега Шкляра звинувачували в спробі шахрайського заволодіння коштами в особливо великих розмірах, а саме - 500 тис. доларів. За ці гроші Гречківський нібито повинен був забезпечити рішення в господарських судах на користь ТОВ "Богадар". Ця фірма запатентувала спосіб виготовлення квасу і квасного сусла. У 2016 році інша фірма-виробник оскаржувала дійсність цих патентів.

У вересні 2016 року адвокат Анджей Климчук, який нібито діяв від імені компанії "Богадар", під контролем правоохоронців передав Шкляру частину грошей і останнього затримали.

Захист Гречківського і Шкляра відстоював версію про те, що Климчук діяв не як адвокат, а як провокатор, оскільки він уже декілька разів був заявником у подібних справах.

Суд визнав, що Климчук вчинив провокацію, а, відповідно, низка доказів були неприпустимими - тобто отримані з порушеннями законодавства.

Також суд констатував, що справу мали розслідувати представники Нацполіції, а не прокуратури та СБУ. Тому всі дані, встановлені під час розслідування, суд не може прийняти до уваги.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter