ГоловнаПолітика

Глава Пентагону оптимістично оцінив оборонні реформи в Україні

Марк Еспер закликав світ об'єднається для протидії військовій агресії Росії.

Глава Пентагону оптимістично оцінив оборонні реформи в Україні
Марк Эспер
Фото: newsader.com

Министр обороны США Марк Эспер оптимістично налаштований щодо бачення оборонної реформи в Україні та відданості керівника Міністерства оборони України боротися з корупцією.

Про це глава Пентагону поговорив зі своїм українським колегою Андрієм Загороднюком 18 вересня, повідомив Еспер в Twitter.

Еспер також зазначив неухильну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України.

Глава Пентагону переконаний, що Росія, зокрема через її агресії в Україні та незаконну анексію Криму, є найбільшим викликом для оборони США в короткостроковій перспективі. Про це Еспер заявив під час виступу 18 вересня з нагоди Дня військово-повітряних сил США, передає Голос Америки.

"Її напад на Грузію в 2008, анексія Криму та продовження війни на решті території України показує, що Росія готова змінювати карту", - сказав Еспер під час виступу.

"Росіяни вдаються до гібридної війни, щоб залякувати сусідні країни і погрожувати їм, і весь уряд США, союзники і партнери повинні об'єднатися, щоб не дозволити цій тактиці досягти успіху", - додав він.

Нагадаємо, раніше у вересні адміністрація Трампа розблокувала військову допомогу Україні на понад $ 390 млн. Йдеться про $250 млн з бюджету Пентагону, $115 млн за програмою Держдепартаменту "Міжнародне військове фінансування" з бюджету 2019 року, а також $26,5 млн за цією ж програмою з бюджету 2018 року.

Ці кошти призначені для закупівлі озброєння та військової техніки, надання послуг, що сприяють посиленню спроможностей Збройних Сил України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter