ГоловнаПолітика

ДБР розслідує розтрату 37 млн гривень під час будівництва на полігоні "Широкий лан"

Об'єкт мали здати в експлуатацію в 2018 році, проте частину будівельних робіт не було виконано.

ДБР розслідує розтрату 37 млн гривень під час будівництва на полігоні "Широкий лан"
Фото: dbr.gov.ua

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань в Миколаєві проводять досудове розслідування щодо розтрати 37 млн гривень під час виконання будівельних робіт на території полігону "Широкий лан" у Миколаївській області.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Відзначається, що причиною таких збитків стало недбале ставлення до служби військовослужбовця Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України.

Досудове розслідування встановило, що в 2016 році між Міністерством оборони України та генпідрядником було укладено договір на виконання будівельних робіт для будівництва табірного містечка на території полігону "Широкий лан". Згідно з умовами договору, об'єкт мав бути повністю готовим і зданим в експлуатацію в 2018 році, проте частину будівельних робіт не було виконано.

Відповідальним за здійснення технічного нагляду був призначений військовослужбовець Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України. За інформацією ДБР, він неналежним чином виконав певні зобов'язання - не проконтролював відповідність обсягу виконаних робіт умовам договору, не забезпечив ефективне і цільове використання бюджетних коштів за вказаною угодою.

"Як наслідок, компанія-будівельник отримала від Міноборони України 135 млн грн - 37 млн грн з цієї суми сплачено за роботи, які фактично не виконані, чим завдано відповідної шкоди державі", - підкреслили в Держбюро.

Кримінальне провадження розслідується за ч.ч. 3, 5 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах), ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter