ГоловнаПолітика

Українські моряки зібрали допомогу російському політв'язню, який боровся за їхнє звільнення

Костянтин Котов отримав чотири роки колонії за "неодноразові порушення на мітингах".

Звільнені з російського полону українські моряки зібрали гроші на допомогу російському політв'язню Костянтину Котову.

Фото: facebook.com/nikolay.polozov

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

"Одним з людей, які допомагали морякам передачами є Костянтин Котов. Довгі місяці перебування моряків у полоні Костя Котов допомагав Вікторії (Івлєвій - ред.) збирати морякам передачки, приходив до них на суди, стояв на пікетах на підтримку військовополонених і політв'язнів українців та кримських татар. У серпні Костя Котов був затриманий і звинувачений за статтею 212.1 КК РФ - репресивною статтею, придуманою російською владою для тих, хто намагається реалізувати конституційне право на свободу зібрань", - написав адвокат на своїй сторінці у facebook.

"Коли українських моряків звільнили, вони дізналися, що волонтера Костю Котова посадили. І вони, як і раніше сам Костя, не змогли промовчати і залишитися осторонь. Сьогодні звільнені українські моряки зібрали гроші і попросили мене передати їх Вікторії Івлєвій, щоб вона розпорядилася ними на допомогу і підтримку російському політв'язню Костянтину Котову. На знак подяки за його підтримку за той час, коли вони самі перебували у в'язниці", - зазначив адвокат.

Полозов додав, що суму в розмірі 12 400 українських гривень і 25 850 російських рублів він привезе до Москви і передасть Вікторії Івлєвій.

5 вересня російський активіст, який носив передачі українським морякам, отримав чотири роки колонії. Костянтин Котов прийшов на суд у футболці з портретом Сенцова.

Котов неодноразово виходив з одиночними пікетами на підтримку українських політв'язнів, виступав проти анексії Криму, а також займався організацією передавання продуктів захопленим українським морякам у СІЗО.

У серпні Пресненський районний суд Москви заарештовував Котова у кримінальній справі про "неодноразові порушення порядку організації або проведення мітингу". Під час обшуку в його будинку слідчі вилучили книгу кримського публіциста та історика Сергія Громенка "Крим наш. Історія російського міфу". Правозахисний центр "Меморіал" визнав Котова політичним в'язнем.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter