ГоловнаПолітика

НАБУ показало схему, за яку затримали Гримчака

Підозру заступникові міністра ще не оголосили.

НАБУ показало схему, за яку затримали Гримчака
Фото: Служба безопасности Украины

Національне антикорупційне бюро вважає, що заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак і його помічник Ігор Овіденко обманом заволоділи грошима у великому розмірі.

Про це йдеться в повідомленні бюро.

Слідство встановило, що представник інтересів одного з ТОВ розповів Гримчаку про проблему, вирішення якої належить до сфери компетенції судової гілки влади. Фірма потребувала консультації з приводу розгляду цивільної справи про стягнення боргу з іншого приватного підприємства на його користь.

Гримчак нібито заявив, що за грошову винагороду в розмірі 100 тис. доларів США, використовуючи свої зв'язки, зможе забезпечити ухвалення необхідного судового рішення. За словами чиновника, він нібито мав звернутися до заступника генерального прокурора, щоб остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду), який міг би вплинути на суддів цього ж суду.

Протягом переговорів сторони домовилися про суму 80 тис. доларів.

Першу частину грошей у розмірі 50 тис. доларів Гримчак і його помічник поділили між собою. Решту 30 тис. доларів передали 14 серпня.

Під час ще однієї розмови з Гримчаком представник ТОВ розповів йому про проходження складної процедури узгодження дозвільних документів на будівельні роботи на земельних ділянках у Києві, які належать до пам'яток культурної спадщини. Заступник міністра і тут запропонував свої послуги, оцінивши їх в 1 млн доларів.

Ці гроші нібито мали розподілити між керівниками і посадовими особами Міністерства культури, Міністерства юстиції, Українського державного інституту культурної спадщини, Київської міської державної адміністрації тощо.

14 серпня Гримчак і Овіденко отримали за цей епізод 450 тис. доларів.

НАБУ поки що не повідомило про підозру Гримчаку і Овіденку. За даними видання NewsRoom, це зроблять увечері 15 серпня.

Видання повідомляє, що для негласних слідчих дій стосовно Гримчака справу "пристебнули" до провадження про замах на Тетяну Чорновіл 2014 року. Його зараз веде Управління Служби безпеки України в Чернігівській області.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram