ГоловнаПолітика

МЗС про російські паспорти на Донбасі: Кремль демонструє наміри продовжувати гібридну війну

Україна не визнаватиме кремлівських указів про "паспортизацію".

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує нову спробу російської влади поширити спрощений порядок прийняття громадянства РФ на українських громадян - жителів Донецької і Луганської областей.

Про це йдеться в заяві на сайті МЗС.

"Дії російської сторони є втручанням у внутрішні справи України як незалежної і суверенної держави, серйозною загрозою безпеки на всьому Європейському континенті. Симптоматично, що цю провокацію здійснено у відповідь на ініціативи української сторони щодо деескалації конфлікту. Незважаючи на численні заяви про прагнення якнайшвидшого встановлення миру, Кремль своїми діями демонструє відверті наміри продовжувати гібридну війну проти України", - йдеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Україна не визнаватиме кремлівських указів про "паспортизацію".

"МЗС категорично вимагає від російської сторони невідкладно скасувати всі агресивні рішення щодо України і усунути їх негативні наслідки. На тлі зазначених дій Кремля МЗС вже підготувало на розгляд РНБО України перелік заходів для захисту національної безпеки, законних прав і інтересів громадян України відповідно до міжнародного права і законодавства", - наголошено в повідомленні.

"Очікуємо від наших міжнародних партнерів невизнання цих російських документів і будь-яких угод, посилення індивідуальних і секторальних санкцій як єдиного міжнародного інструменту примусу Кремля до миру", - додали в МЗС.

Нагадаємо, напередодні президент РФ Володимир Путін розширив спрощену видачу російських паспортів на весь Донбас.

24 квітня Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР". 1 травня він видав новий указ, що спрощує порядок отримання громадянства РФ для українців, які жили в Криму і на Донбасі до весни 2014 року.

МЗС України заявило, що російські паспорти, видані жителям ОРДЛО, будуть нечинними, і назвало указ Путіна "нікчемним". При цьому Україна має намір домагатися санкцій проти Росії за "паспортну агресію".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter