ГоловнаПолітика

Міністр спорту заявив, що Онищенко не міг представляти Україну на кінних змаганнях

Депутат-втікач не входить в основний або резервний склад збірної України з кінного спорту.

Міністр спорту заявив, що Онищенко не міг представляти Україну на кінних змаганнях
Министр молодежи и спорта Украины Игорь Жданов
Фото: XSPORT.ua

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов прокоментував рішення суду дозволити депутату-втікачу Олександру Онищенку балотуватися у Верховну Раду. Про це пише "Громадське".

"Міністерство молоді і спорту з серпня 2016 року і досі не скеровувало і не фінансувало участь Олександра Онищенка в міжнародних змаганнях", - заявив Жданов.

Він також повідомив, що згідно з наказом міністерства молоді і спорту №5286 від 28.12.2018, Онищенко не входить до основного чи резервного складу національної збірної команди України з кінного спорту на 2019 рік. Отже, він не може офіційно представляти Україну на міжнародних змаганнях.

Всеукраїнська федерація кінного спорту також не погоджувала з Міністерством жодних відряджень Онищенка для участі у спортивних змаганнях, поінформував міністр.

Нагадаємо, в середині червня стало відомо, що депутат-втікач Олександр Онищенко подав документи до ЦВК для участі у виборах і отримав відмову, оскільки не проживав в Україні протягом останніх 5 років, як цього вимагає виборче законодавство.

За інформацією "Слідство.Інфо", Онищенко подав до суду на рішення Центрвиборчкому, надавши листа від "Всеукраїнської федерації кінного спорту України", який підтверджує його участь у змаганнях з кінного спорту "в статусі вершника".

Колегія суддів визнала причину виїзду Онищенка поважною і задовольнила клопотання.

Онищенко втік з України і перебуває в розшуку. 5 липня 2016 року, коли нардеп вже перебував за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

За версією слідства, Онищенко створив злочинну організацію, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року незаконно заробили понад 1,6 млрд грн на реалізації природного газу. В результаті таких дій ПАТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать державній НАК "Нафтогаз України") було завдано збитків у сумі понад 740 млн грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter