ГоловнаПолітика

Тимошенко закликала Зеленського змінити голів ГПУ і СБУ

Парламент повинен проголосувати за процедурою ad hoc, вважає політик.

Тимошенко закликала Зеленського змінити голів ГПУ і СБУ
Фото: Макс Требухов

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко закликала президента подати кандидатури на нового генпрокурора і голову СБУ, а парламент - за них проголосувати.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій і груп.

Лідерка «Батьківщини» нагадала, що в президента є конституційне право звільнити та призначити генпрокурора і голову СБУ, проте Зеленський поки що не вніс подання на призначення.

«Нам треба звернутися до глави держави і розв’язати це таким чином: президент завтра вносить подання на генпрокурора та голову СБУ. Парламент за процедурою ad hoc має проголосувати за звільнення та призначення нових генпрокурора і голови СБУ», – сказала вона.

Голова партії запевнила, якщо зараз не почнуться гучні розслідування і суспільству не пред’являть винних за розкрадання фінансів, землі, державного майна, це означатиме, що на позачергових виборах корумпована верхівка колишньої влади піде до Ради. І виникнуть підозри про якісь залаштункові домовленості за спиною суспільства, додала вона.

З огляду на це, Юлія Тимошенко закликала представника президента у ВРУ звернутися до глави держави з прохання швидше внести кандидатури нових силовиків, а спікера — одразу ж після того, як відповідні подання надійдуть до Ради, винести їх на голосування в залі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter