ГоловнаПолітика

Зеркаль у Гаазі: Росія вкрала в України понад 9 млрд кубометрів природного газу

Постійна палата третейського суду в Гаазі продовжила розгляд справи "Україна проти РФ".

Зеркаль у Гаазі: Росія вкрала в України понад 9 млрд кубометрів природного газу
Елена Зеркаль
Фото: facebook.com/lana.zerkal

Заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль наголосила, що Постійна палата третейського суду в Гаазі має право розглядати справу за позовом про порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному і Азовському морях і в Керченській протоці.

Про це вона заявила у своїй промові, текст якої опублікувала у Фейсбуці.

"Учора Росія відчайдушно намагалася модифікувати предмет цієї справи, щоб загнати її в рамки заперечень Росії. Сьогодні ви побачите справжню суть справи, подану на ваш розгляд. Відповідно, вам стане зрозуміло, чому жодне із заперечень Росії не становить перешкоди для вашої юрисдикції", - сказала Зеркаль, звертаючись до членів суду.

Вона заявила, що Росія розкрадає українські ресурси в Чорному морі.

"Починаючи з весни 2014 року Росія вкрала вже понад 9 мільярдів кубометрів природного газу. Вона намагалася позбавити ліцензій на виробництво електроенергії, належно виданих органами влади України, і видала власні ліцензії російським компаніям. Росія навіть відібрала в нас цінні сучасні мобільні бурові установки, які вона пересуває по просторах Чорного моря, на які ми маємо право, щоб видобувати наш природний газ", - підкреслила Зеркаль.

Вона також висловила надію, що, беручи участь у цьому судовому процесі, РФ підтвердила наміри виконувати його рішення.

"Ми так само сподіваємося, що визнання Росією наказу Міжнародного трибуналу з морського права про призначення тимчасових заходів, про який двічі згадувалося вчора, означає, що Росія готується до виконання цього обов'язкового наказу", - сказала представниця України.

Фото: facebook.com/lana.zerkal

Нагадаємо, 10 червня в Гаазі розпочалися усні слухання питань юрисдикції за позовом "Україна проти РФ" про порушення окупантами прав прибережної держави, які гарантує Конвенція ООН з морського прав.

У понеділок виступала російська сторона, сьогодні - відповідь України. Письмові пояснення України, де докладно викладено позицію з приводу всіх заперечень росіян, доступні на сайті трибуналу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter