ГоловнаПолітика

10 депутатів запропонували відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Пропонують позбавлення волі від 5 до 8 років за незаконне збагачення в особливо великому розмірі (15 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

10 депутатів запропонували відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

10 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Відповідний законопроект №10110-д зареєстрували в Раді 5 червня.

Згідно з документом, придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких перевищує правомірно отримані доходи такої особи більш ніж на 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз - 17 тис. гривень), карається позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

При цьому незаконне збагачення, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або ж збагачення у великому розмірі (7 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, зараз - 119 тис. гривень) карається позбавленням волі від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років.

Крім того, за незаконне збагачення в особливо великому розмірі (15 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, зараз - 255 тис. гривень) депутати пропонують позбавлення волі від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 3 років.

У законопроекті наголошено, що незаконне збагачення належить до корупційних злочинів і його розслідування буде здійснюватися Національним антикорупційним бюро (НАБУ).

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розробила робоча група, створена при Комітеті Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з метою аналізу концепції і кримінально-правових характеристик незаконного збагачення, напрацювання нової редакції статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, а також розробки механізму її ефективної реалізації.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський теж запропонував Раді повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Його законопроект зареєстрували в Раді 3 червня.

Відповідно до законопроекту, незаконне збагачення, що перевищує доходи посадовця більш ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter