ГоловнаПолітика

Зеленський запропонував відтермінувати запуск ринку електроенергії на рік

З 1 липня в Україні можуть різко зрости тарифи на світло.

Зеленський запропонував відтермінувати запуск ринку електроенергії на рік
Фото: пресс-служба президента

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради невідкладний законопроект №10376, яким пропонується відтермінувати запуск ринку електроенергії на рік - до 1 липня 2020 року.

Про це повідомив представник президента в Кабміні Андрій Герус.

"На жаль, за два роки [з моменту прийняття закону про ринок електроенергії] не була пророблена відповідна робота з підготовки до нового ринку. Тому, щоб запобігти різкому зростанню тарифів і кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. А разом з тим розробити і втілити в життя помісячний план підготовки до відповідних змін", - написав Герус у фейсбуці.

Нагадаємо, в липні 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку е/е на виконання закону "Про ринок е/е", прийнятого у квітні 2017 року. Заплановано перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до повномасштабного конкурентного ринку, який передбачає двосторонні угоди між виробниками та споживачами, введення балансуючого ринку, ринку "на добу вперед" і внутрішньодобового ринку.

Західні партнери, в тому числі Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк, рекомендують відкласти впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу через неготовність важливих регуляторних норм і IT-систем.

Служба безпеки України заявила про ризики дестабілізації Об'єднаної енергосистеми України з 1 липня, коли мають намір запустити вільний ринок електричної енергії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter