ГоловнаПолітика

Глава МЗС Франції відвідає Чорнобиль

Жан-Ів Ле Дріан має намір оцінити реалізацію проекту з реабілітації та збереження Чорнобильської АЕС.

Глава МЗС Франції відвідає Чорнобиль
Жан-Ив Ле Дриан
Фото: EPA/UPG

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан в суботу, 1 червня, має намір відвідати Чорнобильську зону.

Про це глава французького МЗС заявив після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у п'ятницю в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Хочу поінформувати, що завтра я буду відвідувати Чорнобиль. Вже давно представник іноземного уряду не відвідував це місто і зону. Я їду туди, щоб оцінити нинішній стан реалізації проекту реабілітації та збереження об'єкта Чорнобильської АЕС", - сказав Жан-Ів Ле Дріан.

Нагадаємо, напередодні 33-ї річниці аварії, що сталася в 1986 році, було завершено будівництво нового укриття, зведеного над зруйнованим будинком 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Загальна вартість будівництва становила понад 2,1 млрд євро.

Новий безпечний конфайнмент ЧАЕС - найбільша з будь-коли побудованих рухомих наземних конструкцій, довжиною 165 м, шириною 257 м, висотою 108 м і загальною вагою 36 тис. тонн. Будівництво об'єкта почалося в квітні 2012 року.

30 листопада 2016 року був завершений перший етап процедури насування (конфайнмента) на старий саркофаг у штатне положення на 4-й енергоблок.

Кошти на будівництво нового конфайнмента були зібрані країнами-донорами чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником коштів є ЄБРР.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter