ГоловнаПолітика

Домбровський не відкидає відкликання законопроекту про відтермінування ринку електроенергії

"Якщо ринок можна запускати з 1 липня, ми з Підлісецьким можемо і відкликати цей законопроект".

Домбровський не відкидає відкликання законопроекту про відтермінування ринку електроенергії
Александр Домбровский
Фото: Vse.Media

Голова комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський  не відкидає можливість відкликання законопроекту №10318 про відтермінування нового ринку електроенергії. Головна умова - уряд має взяти відповідальність на себе. Про це він заявив у рамках Форуму з енергетичної безпеки України, пишуть "Українські новини".

"Верховна Рада прийняла законопроект два роки тому про ринок електричної енергії. В законопроекті є чітко розписані зобов’язання всіх органів виконавчої влади і всіх ключових стейкхолдерів з точки зору того, що потрібно було зробити. Сьогодні, якщо уряд або Міністерство енергетики готові взяти відповідальність, і вони переконані, що ринок можна запускати з 1 липня, будь ласка, вони можуть сказати: друзі, ми переконані, що ринок можна запускати з 1 липня. Ми беремо на себе відповідальність. Ми з Л. Підлісецьким можемо і відкликати цей законопроект".

Як повідомляли, вчора, 22 травня, Кабмін прийняв усі ключові документи, необхідні для запуску нового ринку електроенергії. 

"Йдеться про покладання спеціальних зобов'язань на "Енергоатом", "Укргідроенерго" і частково на "Укренерго", про порядок проведення аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми контрактами, про порядок проведення конкурсу на введення нових генеруючих потужностей і інші", - розповіли в уряді.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ринок електроенергії має запуститися з 1 липня. Голова уряду вважає, що під час введення нового ринку електроенергії має бути врахований соціальний аспект.

"Для мене дуже важливо, щоб будь-які новації не призвели до підвищення цін на електроенергію для людей", - сказав Гройсман.  Саме для цього, за аналогією з Францією, на енергоринку якої також велика частка атомної енергії, на державні генерації ("Енергоатом" та "Укргідроенерго") накладаються спецзобов'язання (PSO).

Як повідомляли, на 1 липня 2019 року запланований старт роботи нового ринку електроенергії, який запровадить в Україні Третій енергетичний пакет ЄС. Від своєчасного запуску залежить, чи отримає країна 500 млн євро макроекономічної допомоги від ЄС і подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter