ГоловнаПолітика

Перші укази президента викликають багато контраверсійних питань, - юрист Михайло Лев

Призначений на посаду голови Адміністрації президента Андрій Богдан підпадає під люстрацію.

Перші укази президента викликають багато контраверсійних питань, - юрист Михайло Лев
Михаил Лев
Фото: Макс Левин

Перші укази президента Володимира Зеленського викликають багато контраверсійних питань. Про це під час круглого столу в Інституті Горшеніна заявив Михайло Лев, юрист, голова правління ГО "Центр політико-правових досліджень".

"Учора був дуже насичений указами президента день. Дуже багато контраверсійних питань виникає, коли їх читаєш. Починаючи від указу про призначення головою Адміністрації президента Андрія Богдана. Я не кажу про те, поганий він чи хороший, але є закон про очищення влади, і Богдан, який підпадає під люстрацію, згідно з цим законом не може займати посаду голови АП. Якщо було критично важливо призначити саме його, слід було б або змінювати законодавство, або скасувати люстрацію стосовно нього. Ні першого, ні другого зроблено не було", - сказав Лев.

Юрист нагадав, що саме дотримання законів було однією з передвиборних обіцянок Зеленського, як і конкурси на ключові посади і відсутність кумівства в призначеннях.

"Ще один тривожний і показовий знак: Зеленський під час інавгурації проголосив внесення закону про зняття депутатської недоторканності і перехід на відкриті списки на виборах, скасування мажоритарки. А через кілька днів у Раду вноситься закон, де чорним по білому написано - змінити виборчу систему на систему з закритими списками. Хто не пам'ятає - це система, яка діяла в 2007 році, коли в парламент потрапили охоронці, масажисти, водії. Люди, яких виборці не знали", - сказав експерт.

На думку юриста, це може свідчити про те, що Зеленський не розібрався у відмінностях між виборчими системами, і поруч з ним немає професійних юристів, які могли б йому ці відмінності пояснити.

Нагадаємо, раніше юрист Віктор Мусіяка заявив, що в голови держави і його команди є проблеми з розумінням конституційного права.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter