ГоловнаПолітика

У Держреєстрі знищили дані майже 200 тисяч виборців

У попередні списки могли помилково потрапити близько 300 "мертвих душ".

У Держреєстрі знищили дані майже 200 тисяч виборців
Фото: tsn.ua

З початку року в ГДержавному реєстрі виборців знищили майже 200 тис. записів про померлих. Про це повідомив керівник держреєстру Олександр Стельмах.

За словами Стельмаха, ці особи не включаються до списків виборців, повідомляє

РБК-Україна.

Так, з початку 2019 року в реєстрі було знищено 194 тис. 87 записів, термін зберігання яких закінчився. Зокрема, понад 38 тис. таких записів були знищені з початку квітня після першого туру виборів.

"Законом про "Державний реєстр виборців" передбачено, що записи про померлих зберігаються п'ять років. Після п'яти років знищуються. Це не "мертві душі", адже цих записів немає і не було в списках виборців", - розповів Стельмах.

Крім того, з початку 2019 за рішенням ЦВК, з реєстру вилучено понад 6 тис. кратних включень (повтори записів про одних і тих же осіб - ред.), з яких понад 3 тис. прізвищ знищено в реєстрі з початку квітня.

Стельмах також розповів, що перед першим туром виборів у попередні списки могли помилково потрапити близько 300 прізвищ осіб, які насправді померли.

"З початку формування попередніх списків виборців перед першим туром і досі таких записів, які були надруковані в списку виборців, але насправді ці люди померли, тільки 300 записів. Саме те, що називають "мертвими душами" в списку виборців. Їх вилучили в зв'язку тим, що до відділів ведення були додані документи, такі як свідоцтво про смерть", - додав Стельмах.

Нагадаємо, в лютому Центрвиборчком спростував звинувачення в махінаціях з реєстром виборців.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter