ГоловнаПолітика

Глави МЗС Туреччини, Польщі та Румунії виступили за вступ України в НАТО

Дії РФ у Чорному морі загрожують безпеці всієї Європи.

Глави МЗС Туреччини, Польщі та Румунії виступили за вступ України в НАТО
Фото: vkurse.ua

Україна і Грузія повинні стати членами НАТО, що сприятиме зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні, основи якої підриває своїми діями Росія.

Про це йшла мова на тристоронній зустрічі міністрів закордонних справ Туреччини, Польщі та Румунії в Анкарі, повідомляє Укрінформ.

"З точки зору безпеки наші країни (Чорноморського регіону, - ред.) стикаються зі схожими проблемами ... Такі країни, як Грузія і Україна, повинні приєднатися до НАТО. Ми також відзначаємо, що ми жодним чином не визнаємо анексію Криму", - заявив на спільній прес-конференції міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.

У свою чергу міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч наголосив на важливість територіальної цілісності України і Грузії і заявив, що дії РФ в Чорному морі загрожують безпеці всієї Європи.

"Росія є загрозою для європейської безпеки, особливо за свою діяльність в Чорноморському регіоні, тому ми підтримуємо військову присутність НАТО в цьому регіоні", - сказав Чапутовіч.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив у підтримці України на шляху до НАТО.

Нагадаємо, навесні 2018 року Альянс визнав прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. Президент Петро Порошенко після цього заявив, що наступна мета України - План дій щодо членства (ПДЧ).

10 квітня Президент Петро Порошенко затвердив програму "Україна - НАТО" на 2019 рік.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter