ГоловнаПолітика

У поліції назвали чотири найпоширеніші схеми підкупу виборців

З початку виборчої кампанії слідчі поліції відкрили 193 кримінальні провадження.

У поліції назвали чотири найпоширеніші схеми підкупу виборців
Максим Цуцкиридзе

Правоохоронці фіксують чотири найпоширеніші схеми підкупу виборців. З початку виборчої кампанії слідчі поліції відкрили 193 кримінальні провадження за порушення в цій сфері.

Про це повідомив заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції Максим Цуцкірідзе, інформує прес-служба Нацполіції.

Однією з таких схем, за його словами, є збирання особистих даних громадян під приводом проведення соціальних опитувань, анкетування.

"Паралельно ставляться запитання про пріоритетність когось із кандидатів у президенти. Якщо хтось сумнівається, ці "анкетологи" намагаються переконати людину на користь іншого кандидата", - розповів Цуцкірідзе на брифінгу.

Друга схема - телефонні дзвінки з пропозицією проголосувати за того чи іншого кандидата. Третя - надання подарунків з агітаційною символікою.

"Як у нас передбачено законодавством, якщо вартість подарунка перевищує 58 гривень, то це - підкуп, а не агітація. Остання схема, яку ми зафіксували, - виплата матеріальної допомоги за умови голосування за певного кандидата. Це все зафіксовано, проводяться розслідування", - повідомив Цуцкірідзе.

Зазначається, що з початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло близько 500 повідомлень про можливий підкуп виборців.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter