ГоловнаПолітика

"Дональд Кук" вийшов з одеського порту

Есмінець покинув порт Одеси і 1 березня вийде з акваторії Чорного моря.

"Дональд Кук" вийшов з одеського порту
Эсминец USS Donald Cook
Фото: EPA\UPG

Американський ракетний есмінець "Дональд Кук" (USS Donald Cook (DDG 75) покинув порт Одеси 27 лютого і 1 березня вийде з акваторії Чорного моря. Про це повідомляє офіційний сайт Шостого флоту Військово-морських сил США.

"Візит "Дональда Кука" в Одесу послужив третьою можливістю для нашого корабля поспілкуватися з нашими чорноморськими союзниками і партнерами в 2019 році ... Сьогодні ми завершили короткий, але важливий візит до Одеси, який дозволив нам зміцнити морські відносини між США і Україною. Ці цінні зобов'язання дозволяють нам вчитися один у одного, і я з нетерпінням чекаю будь-яких майбутніх можливостей повернутися в Чорне море", - зазначив командир корабля Метью Пауел.

У повідомленні наголошується, що корабель вийшов з Одеси "після завершення запланованого візиту в порт в рамках нашої постійної присутності на Чорному морі і підтримки наших союзників з НАТО і регіональних партнерів".

Як відзначають в Шостому флоті ВМС США, "Дональд Кук" - третє американське військово-морське судно, яке проведе операції в Чорному морі в 2019 році. Його візит в Одесу був четвертим заходом суден США в цей порт з січня 2018 року.

"ВМС США регулярно діють в Чорному морі відповідно до міжнародного права, включаючи Конвенцію Монтре ", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, есмінець увійшов у Чорне море 19 лютого. Під час перебування в порту на кораблі відбулися зустрічі на високому рівні представників США, України та інших європейських країн, в тому числі президент України Петро Порошенко, посол США в Україні Марі Йованович, спеціальний представник США на переговорах Курт Волкер, посол США в ЄС Гордон Сондленд і цивільний заступник командувача Європейським командуванням США посол Філіп Рікер.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter