ГоловнаПолітика

Голова ДРС закликала Кабмін навести порядок з екоінспекцією суден у портах

Ляпіна закликала Кабмін затвердити відповідні підзаконні акти.

Голова ДРС закликала Кабмін навести порядок з екоінспекцією суден у портах
Фото: Макс Левин

Неправомірна зупинка торгових суден Державною екологічною інспекцією в українських портах несе величезні фінансові ризики. Якщо ситуацію не виправити найближчим часом, то кількість суден, які заходять до вітчизняних портів, зменшиться. Про це розповіла голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, пише "Обозреватель". 

За її словами, зараз немає порядку взаємодії морського порту, Адміністрації морських портів і екологічної інспекції. Це створює додаткові ризики, відповідно, власники кораблів змушені платити за страховку більше.

"Між органами і портом потрібно впорядкувати відносини. Хто за що відповідає і хто кого інформує. Зараз це не врегульовано. Також немає правил справляння проб. Як довести, що саме це судно завдало шкоди навколишньому середовищу? Пальцем у небо тут не можна, все повинно бути чітко і зрозуміло. Прямого зв'язку між кораблем і екологічним забрудненням акваторії часто зовсім немає і довести що-небудь складно", - вважає Ляпіна.

Щоб не допустити погіршення економічної привабливості українських портів, важливо прийняти підзаконні акти Кабінетом Міністрів України. Вже створено робочу групу, яка і повинна напрацювати рішення для голосування на Кабміні. У ній беруть участь усі зацікавлені органи і структури, крім екоінспекції.

"У них (екоінспекції, - ред.) є свій підхід, який не подобається всім. Це не порядок взаємодії, а порядок домінування. Якщо екоінспекція буде домінувати над усіма - це неадекватно в сучасному світі. Повноваження потрібно чітко розподіляти, тому ми наполягаємо, щоб ключову роль тут грало саме Міністерство інфраструктури”, - наголосила голова Регуляторної служби.

Відзначимо, початок упорядкування системи роботи екологів було покладено прийняттям закону "Про введення єдиного вікна", який набув чинності в жовтні 2018 року. Закон, зокрема, передбачає митне оформлення документів в електронному вигляді та скасування радіологічного контролю екологами. Щоправда, остаточно врегулювати питання можна лише після прийняття підзаконних актів Кабінетом Міністрів України.

Як раніше повідомляли, в морському порту "Чорноморськ" третю добу простоює судно, затримане інспекторами Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу нібито за забруднення навколишнього середовища.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter