ГоловнаПолітика

Верховна Рада створила єдиний реєстр ветеранів

Реєстр створюють для обліку, реалізації пільг та інших соцгарантій.

Верховна Рада створила єдиний реєстр ветеранів
Фото: facebook/Інформаційно-координаційний центр

Верховна Рада створила єдиний державний реєстр ветеранів війни. За ухвалення законопроекту №9508 за основу і в цілому проголосували 237 депутатів.

Реєстр призначений для збору і зберігання інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції гідності, членів сімей таких осіб.

Реєстр створюють для обліку, реалізації пільг та інших соціальних гарантій, адміністрування потреб і координації діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Персональні дані реєстру будуть інформацією з обмеженим доступом відповідно до закону про захист персональних даних.

Відповідальним за ведення реєстру буде Міністерство у справах ветеранів, а порядок ведення реєстру пропонують визначати Кабінету Міністрів.

Міністр у справах ветеранів Ірина Фриз раніше говорила, що створення цього реєстру буде одним з пріоритетних напрямків роботи міністерства. Докладно про це читайте в її блозі на LB.ua "Навіщо потрібен реєстр ветеранів".

За законодавством України, є 20 категорій осіб, які належать до учасників бойових дій, 13 категорій громадян, що мають право на статус осіб з інвалідністю внаслідок війни, і 11 категорій осіб - учасників війни. Окремо законодавство про ветеранів поширюється на сім'ї загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Чинний закон про ветеранів поширюється і на солдатів Червоної армії, і на воїнів УПА, і ветеранів нинішньої війни на Донбасі, і ветеранів Афганістану, і тих, хто служив в Анголі чи Лаосі, партизанів, підпільників, жителів блокадного Ленінграда і навіть ветеранів громадянської війни початку ХХ століття.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter