ГоловнаПолітика

Епіфаній: "Коли Порошенко зареєструється кандидатом, наша участь у томос-турі припиниться"

"Це не підтримка кандидата в президенти. Це подяка".

Епіфаній: "Коли Порошенко зареєструється кандидатом, наша участь у томос-турі припиниться"
Фото: пресс-служба президента

Православна церква України не братиме участі в томос-турі, коли голова держави Петро Порошенко зареєструється кандидатом у президенти.

"Якщо Порошенко прийме рішення і буде зареєстрований як кандидат, звісно, ми (ПЦУ, - ред.) більше не будемо брати участь у таких поїздках", - сказав предстоятель ПЦУ владика Епіфаній в інтерв'ю для Youtube-проекту KishkiNA.

"Це не підтримка кандидата в президенти. Це певна вдячність людині, яка стільки зробила, щоб томос відбувся. Так, (ці поїздки, - ред.) певним чином можна розглядати і як піар з боку держави, але я їх розглядаю саме як подяку президентові, котрий вклав стільки сил у те, щоб ми досягли мети", - пояснив він.

Порошенко уже оголосив про висунення на другий термін, але наразі ще не подав документи для реєстрації кандидатом у президенти. Центральна виборча комісія повинна зареєструвати його впродовж п'яти днів після подачі заяви.

Як відомо, "томос-тур" розпочався відразу після того, як документ було доставлено в Україну з Фанара. Поїздки, зокрема, охопили Рівне, Вінницю, Луцьк, Житомир, Бориспіль, Черкаси. Під час них президента супроводжували або сам Епіфаній, або Філарет, інші високопоставлені представники духовенства. Проводилися богослужіння в головних храмах, зустрічі з людьми. "У Рівному я не був, а у Вінницю я приїжджав на запрошення митрополита Симеона, щоб підтримати його після переходу в ПЦУ (з МП, - ред.)", - додав Епіфаній.

Під час інтерв'ю він також визнав, що дав дозвіл на використання своєї фотографії для друку бігбордів, де він зображений разом з текстом Томосу і Петром Порошенком.

"Взагалі-то церква повинна бути аполітичною. Жоден священнослужитель не має права проповідувати з амвона, агітуючи своїх віруючих за того чи іншого кандидата. Це неприпустимо в церкви", - резюмував також глава ПЦУ.

Другу частину ексклюзивного інтерв'ю владики Епіфанія для Youtube-проекту KishkiNA, де йдеться, зокрема, про політизацію церкви, дивіться тут.

Першу – тут.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter