ГоловнаПолітика

До другого туру виборів президента виходять Тимошенко і Порошенко, - соцопитування

На третій позиції - Зеленський.

До другого туру виборів президента виходять Тимошенко і Порошенко, - соцопитування
Фото: EPA/UPG

До другого туру виборів президента, якби вони відбулися в найближчу неділю, виходять Юлія Тимошенко і Петро Порошенко. Про це свідчать результати опитування Центру Соціс, проведеного з 8 по 18 грудня.

Згідно з його даними, лідер "Батьківщини" набрала б 14,4% від тих, хто піде на вибори, а чинний глава держави - 10,8%.

На третій позиції - шоумен і ведучий Володимир Зеленський з результатом 9,4%. Четверту-п'яту позицію ділять Анатолій Гриценко і Олег Ляшко (відповідно 7,2% і 7,1%).

Юрій Бойко набирає 6%, Олександр Шевченко - 4,1%, Андрій Садовий - 3,4%, Святослав Вакарчук - 3,1%, Євген Мураєв - 2,5%, Олександр Вілкул - 1,1%. Голосувати збираються 76,7%.

Більшість виборців вважають, що на виборах переможуть або Юлія Тимошенко (23,5%), або Петро Порошенко (20,8%). Тільки 4,9% вірять в перемогу Володимира Зеленського, 2,9% - Юрія Бойка і 2,4% - Анатолія Гриценка.

Майже 47% вважають, що існує велика загроза російського втручання у вибори президента України, 30% не бачать такої загрози, 23% - відмовилися відповідати на це питання.

Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України загалом, за такими ознаками як: стать, вік (від 18 років), поділ на регіони і тип поселення (місто/село). Всього було опитано 2000 респондентів. Метод збору первинної соціологічної інформації - стандартизоване інтерв'ю face-to-face за місцем проживання респондентів.

За даними соціологічної групи "Рейтинг", у Тимошенко найбільше шансів виграти у другому турі.

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня. З 31 грудня в Україні офіційно починається виборча кампанія.

Раніше повідомлялося, що секунда політичної реклами на ТВ буде коштувати до 5,7 тис. грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter